Zabrze przestrzenią rozwoju

Industriada 2011 – Święto Szlaku Zabytków Techniki

17.05.2011

Industriada to Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Druga edycja imprezy odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2011 r.

Jest już aktywna strona internetowa www.industriada.pl, na której już wkrótce zostaną opublikowane szczegóły programu INDUSTRIADY 2011. Wraz z nową stroną ruszył konkurs ZOBOart dla tych, którzy zainspirowani obiektami Szlaku Zabytków Techniki stworzą rzeźbę Zobota – zabytkowego robota w industrialnym stylu. Rzeźbę można wykonać z dowolnych materiałów, samemu lub w grupie składającej się maksymalnie z trzech pełnoletnich osób. Rzeźba musi zawierać się w wymiarach od 20 do 100 cm (długość, szerokość, wysokość).
Kiedy rzeźba będzie już gotowa, sfotografowaną pracę należy zgłosić na konkurs poprzez formularz na stronie http://zoboart.industriada.pl/. W zgłoszeniu musi znaleźć się uzasadnienie – opis, który z obiektów szlaku stał się inspiracją do stworzenia Zobota oraz opis materiałów użytych do jego wykonania. Termin zgłoszeń upływa 10 czerwca 2011 r. Do wygrania I nagroda – 3000 zł, II nagroda – 2000 zł, III nagroda – 1000 zł.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie INDUSTRIADY.