Zabrze przestrzenią rozwoju

Zabrze miasto turystyki przemysłowej

18.04.2011

W dniach 14-16 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbyły się III Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej.
 

Podczas trzech dni targowych ofertę turystyczną zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców m.in. z Czech, Słowacji, Francji oraz Tunezji. Odwiedzający Targi mogli zapoznać się również z ofertą takich obiektów jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Muzeum Chleba w Radzionkowie. Można było skosztować również produkty kuchni regionalnej. Na scenie zaprezentował się zespół Marian&333 z Czech oraz górnicy z Freiberga (Niemcy). Wśród wielu imprez towarzyszących największą popularnością cieszył się V Bieg Rodzinny o Puchar Prezydenta Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik oraz Gra Miejska pt. „Kryptonim Gra – czyli Szpiedzy w Zabrzu”. O każdej pełnej godzinie losowane były nagrody – nagrodą główną był wyjazd do Czech dla rodziny. Zwycięzcy Biegu Rodzinnego otrzymali rower stacjonarny, z kolei najlepsze drużyny biorące udział w Grze Miejskiej wygrały lot balonem.

Targi zorganizował Urząd Miejski w Zabrzu oraz MOSIR w Zabrzu Sp. z o.o. Patronat sprawowała Światowa Organizacja Turystycznej z Madrytu i Ministerstwo Sportu i Turystyki.