Gimnazjum nr II ekspertem od energii

01.04.2011

Gimnazjum nr 2 w Zabrzu zdobyło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie pt: "Wiedza o OZE oświetli Twoja szkołę".

Konkurs dofinansowany był ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i uzyskał patronat Partnerstwa dla Klimatu. Jego głównym organizatorem jest Centrum UNEP/GRID – Warszawa w partnerstwie z firmą Philips Polska. Celem Konkursu było zwrócenie uwagi na istotną rolę, jaką powinna odgrywać energia przyjazna środowisku oparta na odnawialnych źródłach.
Uczestnictwo w Konkursie dało uczniom możliwość poszerzenia wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii oraz zwrócenia uwagi całej społeczności lokalnej na problemy współczesnej energetyki oraz zrównoważonego gospodarowania.
W marcu uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Zabrzu przygotowali akcję promującą odnawialne źródła energii i oszczędzanie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych. Odbyła się ona Placu Wolności. Podczas imprezy uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie modele elektrowni przyjaznych środowisku oraz rozdawali mieszkańcom Zabrza ulotki, w których zawarte były proste wskazówki dotyczące oszczędzania energii elektrycznej.
Szkoła zdobywając II miejsce w Konkursie wygrała m.in. wymianę istniejącego oświetlenia w jednej sali lekcyjnej na nowszej generacji oświetlenie energooszczędne.

Strona główna projektu: http://www.oze.gridw.pl/