Zabrze miastem turystyki przemysłowej

28.03.2011

Największe na południu kraju Targi Turystyki GLOB 2011, które odbyły się dniach 25-27 marca na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich, potwierdziły, że Zabrze jest znanym i cenionym miastem turystyki przemysłowej.

Organizatorzy XVII Międzynarodowych Targów Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2011 przygotowali dla zwiedzających bogaty program m.in. prezentację ofert regionów, uzdrowisk, stoiska narodowe takich krajów jak Czechy, Egipt, Indonezja czy Węgry.
Stoisko promocyjne Zabrza było ciekawe pod kilkoma względami. Z jednej strony ciekawe materiały promocyjne i film o mieście, z drugiej coś dla ciała czyli kapuśniak i kopki śląskie, których rozdano prawie dwa tysiące porcji. Zwiedzający mogli również porozmawiać z górnikiem z "Guido" oraz Tomaszem Zubilewiczem, autorem książki "Zabrze na każdą pogodę". Prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik, otwierając targi zaprosiła do odwiedzenia Zabrza oraz do udziału w mających odbyć się w Zabrzu w dniach 14-16 kwietnia Międzynarodowych Targach Tursytyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej (szczegóły na www.konferencja.zabrze.pl)