"kryptonim GRA" czyli szpiedzy w Zabrzu

24.03.2011

Szyfry, tajne meldunki, spotkania z informatorami, mylenie tropów kontrwywiadowi – znamy te motywy z naszych ulubionych powieści i filmów szpiegowskich. Ale oto zbliża się okazja, by samemu przez kilka godzin poczuć się jak szpieg. Wszystko to już w sobotę 16 kwietnia 2011 roku na terenie Zabrza w trakcie gry miejskiej "kryptonim GRA". Stawką w grze jest bardzo atrakcyjna nagroda – lot balonem nad Śląskiem w wersji exclusive dla zwycięskiej drużyny!

Co się będzie działo?
Na czas gry uczestnicy staną się szpiegami pracującymi na zlecenie konkurencyjnych służb wywiadowczych. Podstawowym zadaniem szpiegów będzie wykonanie na terenie Zabrza jak największej ilości zadań otrzymanych w zaszyfrowanych meldunkach z centrali. Wykonując zadania trzeba będzie zachować maksymalną czujność i uważnie obserwować co robią inni. Zadaniem, które zadecyduje bowiem o wygranej w grze będzie zdekonspirowanie szpiegów pracujących dla wrogich nam wywiadów. Pomocnych wskazówek udzielą w tym temacie informatorzy, oczywiście za odpowiednią cenę…

Gra będzie się toczyła na terenie Zabrza. Szpiedzy w ramach wykonywania zadań wyznaczonych przez wywiadowcze centrale odwiedzą najciekawsze obiekty kulturalne i turystyczne na terenie miasta, w tym m.in.: Skansen Górniczy "Królowa Luiza", Muzeum Pojazdów Zabytkowych, Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego "Guido", Muzeum Górnictwa Węglowego, Galerię "Cafe Silesia" oraz Teatr Nowy.

Organizatorem trzeciej edycji gry miejskiej w Zabrzu jest Urząd Miasta Zabrze. Grę realizuje Silesia Events. Sponsorami nagród są: Centrum Handlowe "Platan", Vertis i Sky Adventure. Patronatu medialnego grze udzielili: Radio Eska, Brief For Poland, MM Silesia, InSilesia.pl, Zicherka.pl, TV Zabrze, Silesiakultura.pl, studenckie radio Egida, Studentpolski.pl, miesięcznik studencki Manko, Espinacz.pl, Dlastudenta.pl, magazyn Ferwa. Partnerami gry są najważniejsze instytucje i obiekty kulturalne i turystyczne w Zabrzu. Partnerami studenckimi są samorządy: Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Śląskiego.

więcej informacji na: http://www.konferencja.zabrze.pl/sites/zab11/index.php5?o=page&p=400