Pracownia Aktywności Obywatelskiej

16.03.2011

Stowarzyszenie Genius Loci – Duch Miejsca rozpoczyna nowy polsko-ukraiński projekt skierowany do młodzieży z województwa śląskiego zainteresowanej aktywnością społeczną – Pracownia Aktywności Obywatelskiej. Uczestnicy (w wieku od 18 do 25 lat) wezmą udział w cyklu warsztatów oraz otrzymają możliwość zrealizowania własnego projektu.

W ramach programu podyskutujesz z rówieśnikami z Polski i Ukrainy o sąsiedztwie – o tym, co was dzieli i łączy. Poprzez kreatywne (czasem nawet szalone…) metody nauczysz się tworzyć i rozwijać pomysły na zmianę otaczającej Cię rzeczywistości. Dowiesz się więcej o odpowiedzialności społecznej i pozytywnej roli, jaką możesz spełniać w swojej najbliższej okolicy. Poznasz ciekawe sposoby pracy w zespole i metody rozwiązywania konfliktów.
 

Program trwa pół roku i rozpocznie się w maju 2011 warsztatami „Polacy? Ukraińcy? Sąsiedzi!” w Równem na Ukrainie.
Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.pracownia-aktywnosci.bo.pl/.
 

Partnerami w projekcie są Theodor-Heuss-Kolleg Fundacji Roberta Boscha i stowarzyszenia MitOst e.V., Stowarzyszenie Genius Loci-Duch Miejsca, Fundacja Regionalnych Inicjatyw w Równem, Stowarzyszenie To.pole, Ukrainian Network of Adult Education & Development of Innovations.
Wsparcia finansowego udziela Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie.