Górnik Zabrze na starcie

23.02.2011

Kilkuset kibiców zebrało się wczoraj w zabrzańskim Multikinie na prezentacji drużyny Górnika Zabrze na wiosnę 2011.
 

Z jakimi oczekiwaniami przyszli? Tomasz Szewczyk ma nadzieję, że uda się utrzymać dobre miejsce, jakie drużyna zajmuje po rundzie jesiennej. Nie ukrywa jednak, że liczy na więcej. Przypomnijmy, że klub z Zabrza zajmuje 7 lokatę z dorobkiem 22 punktów. Z kolei Ks. Bogdan Reder, kapelan klubu oczekuje lepszej gry na wyjazdach i trzyma kciuki, aby zawodników omijały kontuzje.
 

W trakcie wieczoru organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. zaprezentowały się cheerleaderki z zespołu „Energy”, był pokaz freestyle football, czyli sztuki wykonywania trików piłką oraz konkursy dla kibiców, w których wygrać można było wycieczkę do kopalni w Wieliczce. Główną atrakcją wieczoru była oczywiście prezentacja zespołu trenerów, na czele z Adamem Nawałką oraz piłkarzy. Trener Nawałka podkreślił, że jest zadowolony z pracy wykonanej w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Zawodnicy włożyli wiele wysiłku i serca, jednak wszystko zweryfikuje boisko. Kapitanem drużyny jest Adam Banaś, który w kilku słowach opisał każdego z prezentowanych piłkarzy. Koszulkę z numerem 12 otrzymali przedstawiciele kibiców. Władze klubu w ten symboliczny sposób podziękowali za wsparcie dwunastemu zawodnikowi, jakim są wspierający kibice. Prezes Górnika Łukasz Mazur powiedział, że liczy iż będziemy mogli oglądać drużynę walczącą o każdy punkt. Poprosił jednocześnie kibiców o to, aby byli z piłkarzami szczególnie w trudnych chwilach.
 

Po oficjalnej prezentacji kibice mogli zrobić sobie zdjęcia z zawodnikami oraz trenerami. Na prezentacji nie zabrakło przedstawicieli władz miasta na czele z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik, zastępcą prezydenta Krzysztofem Lewandowskim oraz przewodniczącym Rady Miasta Marianem Czocharą.