Puchar dla Gwarka

17.01.2011

W dniach 15-16 stycznia br. w hali MOSiR-u przy ul. Matejki w Zabrzu odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Prezydenta. Duży sukces w zawodach odniosły drużyny zabrzańskie, które wywalczyły dwie czołowe lokaty.

W tym roku, w dziewiętnastej już edycji turnieju, najlepsi okazali się młodzi futboliści Gwarka Zabrze i tym samym zrewanżowali się rywalom z Górnika Zabrze – zwycięzcy w 2010 r. Piłkarze z Biskupic w drodze do finału pokonali kolejno piłkarzy Spartaka Trnawa i Hutnika Kraków (oba mecze 3:0) oraz Stadionu Śląskiego (4:0). W finałowym spotkaniu po twardej i ambitnej grze Gwarek pokonał Górnika 1:0 i z rąk wiceprezydenta Jana Pawlucha jego kapitan odebrał pamiątkowy puchar. Warto zauważyć, że gracze zwycięskiej ekipy w całych zawodach zdobyli aż jedenaście bramek, nie tracąc żadnej.

8. FC Spartak Trnava

Podczas imprezy, zorganizowanej przy współudziale Urzędu Miejskiego, przyznano także nagrody dla wyróżniających się zawodników. Królem strzelców z czterema golami został Mateusz Mączyński (Gwarek), a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano, również reprezentanta Gwarka, Michała Płonkę. Tytuł najlepszego bramkarza przyznano Dawidowi Kajznerowi (Gónik).

Skład Gwarka Zabrze:
Bartłomiej Krzywicki, Mariusz Stępień, Łukasz Góra, Konrad Sieńkowski, Dominik Sadzawicki, Mateusz Iwan, Bartosz Nowak, Jakub Horawa, Artur Pląskowski, Łukasz Wierzba, Michał Płonka, Marcin Ściański, Rafał Włodek,Wojciech Kowalski, Mateusz Skrobol, Mateusz Mączyński.

Przypomnijmy, że niedawno władze sportowe Gwarka i Górnika podpisały porozumienie o współpracy sportowej, które umożliwia młodym, piłkarzom Gwarka – klubu będącego od lat prawdziwą kuźnią futbolowych talentów – łatwiejszy dostęp do zespołu czternastokrotnego mistrza Polski.