Inauguracja Teatru na Poziomie

11.01.2011

16 stycznia odbędzie się tegoroczna inauguracja TEATRU NA POZIOMIE -NAJGŁĘBIEJ POŁOŻONEJ TEATRALNEJ SCENY IMPRESARYJNEJ W EUROPIE.
 

16 stycznia godz. 18.00 – Warsztaty prowadzone przez Leszka Mądzika – twórcę i założyciela Sceny Plastycznej KULu z udziałem 12-tu ochotników – cena biletu 35 zł, Warsztat Mechaniczny 320 m pod ziemią.

Bohaterem i twórcą pierwszego spektaklu w sezonie 2011 będzie słynny reżyser i scenograf Leszek Mądzik. Założyciel i szef Sceny Plastycznej KUL (od 1969),autor plakatów i grafiki książkowej. Jeden z najwszechstronniejszych polskich twórców, znany w świecie z sugestywnego i niepodrabialnego stylu. Formalnie wyraziste, niekonwencjonalne prace sceniczne Leszka Mądzika nie miały i – jak dotąd – nie mają odpowiednika w teatralnym świecie. Bo jak twierdzi sam autor, źródłem milczenia w tych przedstawieniach jest jego głębokie przeświadczenie, że istnieją dziedziny ludzkiej rzeczywistości, które nie poddają się słowu. Na podziemnej scenie w wyniku warsztatu, prowadzonego przez 2 dni powstanie wyjątkowe zdarzenie teatralne. W dotąd niewykorzystanej komorze (warsztat mechaniczny)odbędzie sie premiera spektaklu pod nazwą „Dialog 2”, inspirowanego m.in. tą unikatową przestrzenią. W spektaklu udział weźmie 12 uczestników warsztatów, scenariusz, reżyseria i scenografia Leszek Mądzik. Nie będzie to jedyna atrakcja tego wieczoru- premiera zostanie połączona z wernisażem fotografii autorstwa Leszka Mądzika. Pozycja obowiązkowa – takiej okazji jeszcze w Zabrzu nie było.