"I Love Zabrze" ostatni tydzień na głosowanie!

07.12.2010

Zabrze nocą, Zabrze w słońcu, w lecie i śnieżnym puchu, industrialne i romantyczne – tyle ile jest zdjęć, tyle ciekawszych sposobów pokazania miasta w konkursie „I LOVE ZABRZE”. Na oddawanie głosów na najlepsze zdjęcia został jeszcze tydzień.

Od początku listopada przyjmowaliśmy od mieszkańców Zabrza oraz innych śląskich miast zgłoszenia do konkursu. Ostateczne w głosowaniu bierze udział 155 zdjęć. Tematyka fotografii jest bardzo różnorodna – ukazują one zarówno zabytki, centra kultury jak
i zapomniane miejsca w mieście. Niektóre zdjęcia są czarno-białe, inne kolorowe, jedne w swojej treści surowe, inne starannie dopieszczone. Zawierają ulotne chwile jak i życie codzienne, są zdjęcia reportażowe ale są i starannie wyreżyserowane. Wszystkie wyróżnia jednak emocjonalne podejście do tematu konkursu, na wszystkich widać zaangażowanie i dumę ze swojego miasta, choćby pokazywało odrapaną bramę czy niezbyt równe jezdnie i chodniki. Najciekawsze jest to, że dla niektórych uczestników konkursu Zabrze kojarzy się z przeszłością – zabytkami architektonicznymi czy przemysłowymi, inni widzą miasto jako nowoczesne, prężne i dynamiczne, ale wielu podkreśla, że Zabrze się zmienia i to na korzyść.

Najlepsze zdjęcie wybiorą internauci. Głosowanie, które odbywa się na stronie internetowej www.ilovezabrze.pl w zakładce Galeria, potrwa od północy 14 grudnia. Każdy z głosujących ma możliwość oddania maksymalnie trzech głosów dziennie na różne zdjęcia. Laureatów konkursu poznamy już 15 grudnia. Wtedy także zostanie przyznana nagroda główna konkursu czyli voucher na weekend w Hotelu Gołębiewski w Wiśle dla dwóch osób, którego fundatorem jest developer Activ Investment. Dodatkowo, osoby których zdjęcia zostaną wysoko ocenione przez głosujących zostaną nagrodzeni podarunkami od partnerów akcji Multikina oraz Górnika Zabrze.
Zapraszamy serdecznie do głosowania!!!