I LOVE ZABRZE -weź udział w konkursie. Zostały tylko 2 dni

29.11.2010

Z czego najbardziej są dumni Zabrzanie? Co kochają w swoim mieście? Za czym tęsknią, gdy wyjeżdżają z miasta a czego wypatrują na horyzoncie gdy do niego wracają? Konkurs I LOVE ZABRZE niesie coraz więcej ciekawych, czasem zaskakujących, ale zawsze pozytywnych odpowiedzi.
 

„Kocham Zabrze za jego wyjątkowość. Za wieżę ciśnień, kopalnie, Zandka, kino Roma, żelazny dom, cmentarz żydowski. Kiedy słyszę uwagi, że Zabrze to przecież nie Gliwice, Kraków, Warszawa, odpowiadam: fakt lecz Warszawa to nie Zabrze! W Stolicy można wjechać windą na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki 230 m w górę. W Zabrzu można zjechać szolą do Kopalni Guido aż 320 m pod ziemię –mówi jedna z uczestniczek konkursu Katarzyna Konopek.

Nie jest to zdanie odosobnione. Jak pokazuje dotychczasowe zainteresowanie konkursem oraz komentarze do nadesłanych zdjęć, Zabrzanie potrafią pięknie chwalić się swoim miastem. Dostrzegają jego mocne strony, miejsca, które budują jego unikatowość a ewentualne niedoskonałości szybko przekuwają w jego zalety. Wśród nadesłanych zdjęć można odnaleźć zarówno te przedstawiające miejsca kultowe jak i nieznane szerszemu gronu. Uczestnicy doceniają architekturę, życie kulturalne, ciekawe spotkanie śląskiej historii z nowoczesnością rozwijającego się miasta a także „ikony” Zabrza jak klub Górnik Zabrze czy wieża ciśnień, które sławią miasto na całą Polskę.

Co ciekawe w konkursie chętnie wypowiedzieli się również mieszkańcy innych miast, którzy spojrzeli na wizerunek Zabrza z zupełnie innej perspektywy. Agnieszka Rolnik, mieszkanka Rudy Śląskiej za najciekawszy obiekt do fotografowania uważa ainfarty.
„Zabrzańskie ainfarty są pełne tajemnic, stare i zaniedbane lecz często intrygujące. Uwielbiam je, ponieważ nigdy nie wiesz, co spotkasz w środku – wyjaśnia swoją ciekawa pasję Agnieszka.
 

Wszyscy, którzy jeszcze nie zdecydowali się podzielić swoim spojrzeniem na Zabrze organizatorzy przypominają, ze zostały tylko 2 dni na nadsyłanie prac konkursowych w ramach akcji „I LOVE ZABRZE”.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie oraz do obejrzenia naszej galerii na www.ilovezabrze.pl

Organizator: Activ Investment Sp. z o.o.
Patron Honorowy: Urząd Miasta Zabrze
Patron Medialny: NaszeMiasto.pl
Partnerzy: Górnik Zabrze, Multikino, CH Platan

 

Kontakt:
Maria Döerre
m.doerre@activ.krakow.pl
GSM: 691 266 132
Activ Investment Sp. z o.o.