Finał WOŚP w Zabrzu

18.11.2010

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gościł 18 listopada w naszym mieście. Podczas spotkania z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik zadeklarował, że styczniowy wielki finał Orkiestry, transmitowany przez ogólnopolskie stacje telewizyjne, odbędzie się m.in. w Zabrzu.

Warto dodać, że Jerzy Owsiak wielokrotnie chciał rozpocząć finał WOŚP, wyjeżdżając z kopalni. Już w styczniu to życzenie się spełni.

– Doceniamy walory turystyki przemysłowej. Śląsk to nie tylko przemysł, to także przyjazne środowisko, to szereg cennych inicjatyw. Na Szlaku Zabytków Techniki znajduje się wiele unikatowych miejsc, a jednym z najciekawszych jest zabytkowa kopalnia Guido. To właśnie w niej w pierwszą niedzielę stycznia zagra Orkiestra – mówili przedstawiciele WOŚP.

– Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że zabrzanie są wrażliwi na ludzką krzywdę i solidarni z potrzebującymi. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja, która od lat realizuje wiele cennych zadań dla ratowania ludzkiego życia. Jej działalność jest znana również poza granicami Polski. Jesteśmy dumni, że kolejna edycja tego ważnego wydarzenia rozpocznie się w naszym mieście – podkreślała prezydent Zabrza.

Dalsza część finału odbędzie się w Chorzowie.