Zabrze przestrzenią rozwoju

Puchary za siłę i wdzięk

19.10.2010

W dniach 16-17 października w hali zabrzańskiej „Pogoni” odbyły się Międzynarodowy Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness. Współorganizatorami rozgrywanych już po raz piąty w naszym mieście zawodów był Urząd Miejski oraz klub „Olimp” Zabrze.

Zabrzańską rywalizację na siłę i wdzięk otworzył wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski. Obecna była również prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
W dwudniowych zmaganiach w różnych kategoriach wagowych i wiekowych uczestniczyło kilkadziesiąt osób z kilkunastu klubów krajowych zrzeszonych w Polskim Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego, m.in. z Warszawy, Łodzi, Lublina, Torunia, Ostrowca Świętokrzyskiego i Gdańska. Przyjechali także goście z Czech i Austrii. Spory sukces w zawodach odnieśli gospodarze, czyli zawodnicy klubu „Olimp” Zabrze, którzy w rywalizacji pucharowej drużynowo zajęli trzecie miejsce, a w mistrzostwach uplasowali się na drugiej pozycji, ulegając jedynie ekipie Power Pit Gdańsk. Indywidualnie z zabrzan najlepiej wypadli: Piotr Borecki, który zwyciężył w kulturystyce juniorów (do lat 21) oraz Jan Olejko najlepszy w tej dyscyplinie w kategorii wiekowej ponad 60 lat.
Zabrzańskie zawody były eliminacjami do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce, które odbędą się od 3 do 6 grudnia w Turcji oraz Mistrzostwa Świata w Kulturystyce Mężczyzn planowanych od 3 do 8 listopada w Baku, w Azerbejdżanie.