KONFERENCJA „NAUKA I TECHNIKA ZMIENIAJĄ ZABRZE”

15.10.2010

15 października w sali konferencyjnej Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej odbyła się Konferencja „Nauka i technika zmieniają Zabrze” pod patronatem Ministra Gospodarki, Waldemara Pawlaka.

Celem Konferencji było zaprezentowanie związku  nauki i techniki z rozwojem Zabrza, w którym działają instytucje nauki oraz firmy wprowadzające innowacyjne, nowoczesne i praktyczne rozwiązania naukowo – techniczne. Zadaniem kongresu było wzmocnienie działań zmierzających do zmiany wizerunku miasta oraz stworzenia dla przedstawicieli firm zabrzańskich warunków do nawiązania nowych kontaktów gospodarczych.

– Mówi się: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” i tak właśnie niestety często się dzieje. W naszym mieście zdecydowanie mamy się czym chwalić, bo zabrzańskie instytucje i firmy są cenione nie tylko w całej Polsce, ale także na świecie. Naszym celem jest przede wszystkim to, aby stworzyć tym przedsiębiorstwom jak najlepsze warunki do rozwoju – powiedziała podczas spotkania prezydent Zabrza.

Podczas konferencji zaprezentowały się zabrzańskie firmy i instytucje, które mają szczególne znaczenie dla rozwoju Zabrza:
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu,
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu,
Instytut Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu,
Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu,
Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu,
Instytut Techniki i Aparatury Medycznej w Zabrzu,
Kopex S,A.,
Powen S.A.,
Mostostal Zabrze,
Kombinat Koksochemiczny Zabrze SA,
Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Zabrze.

Organizatorami spotkania są: Urząd Miejski w Zabrzu oraz Politechnika Śląska w Gliwicach.

Więcej Informacji: www.naukaitechnika-zabrze.pl