Przetestujmy wspólnie trasę zabrzańskiego szlaku rowerowego

06.10.2010

Wszystkich amatorów kolarstwa zapraszamy na kolejną wspólną przejażdżkę trasą zabrzańskiego szlaku rowerowego. Spotykamy się w sobotę (9 października) punktualnie o godz. 10.00 w Zabrzu-Kończycach, w okolicy skrzyżowania ul. Paderewskiego i Beskidzkiej.

Przypomnijmy, że szlak liczy niespełna 60 km i wiedzie istniejącymi na terenie naszego miasta ścieżkami oraz drogami. Przebiega wokół Zabrza, przecinając większość dzielnic. Obecnie rozpoczął się proces znakowania szlaku.

Do testowania trasy zapraszamy wszystkich mieszkańców Zabrza (mapka oraz dane do nawigacji satelitarnej w załącznikach). Zależy nam na Państwa opinii i sugestiach. Wszelkie uwagi kierować można do Grzegorza Dragańczyka, naczelnika Wydziału Geodezji UM(gdraganczyk@gis.um.zabrze.pl).

Warto dodać, że w zeszłym roku oddana została do użytku ścieżka rowerowa łącząca Mikulczyce z Rokitnicą. Obecnie planowana jest budowa kolejnych ścieżek m.in. w parku im. Witolda Pileckiego oraz w dzielnicy Zaborze-Południe.

Trasa przejazdu w załączniku poniżej.

Uwaga! Osoby niepełnoletnie powinny znajdować się pod opieką dorosłych.