Dzień Nauki 2010

16.09.2010

17 września o godz. 10.00 w parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela w Zabrzu odbyło się oficjalne rozpoczęcie Dnia Nauki 2010, którego organizatorami są: Urząd Miasta Zabrze, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.

W tym roku Dzień Nauki ma swą VI edycję. Celem imprezy jest jak najszersza i najbogatsza popularyzacja aktywności instytucji naukowo-badawczych, edukacyjnych, szkoleniowych oraz firm, klubów i stowarzyszeń nie tylko z terenu Zabrza, ale z całego regionu. Dzień Nauki ma promować wśród mieszkańców miasta, a zwłaszcza młodzieży szkolnej, najważniejsze osiągnięcia naukowe, techniczne, rozbudzać zainteresowania, w sposób interaktywny, przystępny, niekonwencjonalny zachęcać do bliższego poznania dziedzin, które wydawać się mogą trudne, nieznane, czasem – z pozoru mało ciekawe.
Pragniemy, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. W ramach Dnia Nauki odbywają się warsztaty, pokazy, prezentacje i konkursy. Całość przygotowana została w plenerze, w centrum Zabrza, gdzie stanęło miasteczko namiotowe oraz scena z licznymi atrakcjami artystycznymi.

Co roku Dzień Nauki gromadzi coraz większą liczbę wystawców (blisko 40 instytucji), co świadczy o jego rozwoju i coraz większym rozmachu.

Plakat w załączniku poniżej.