Ranking samorządów

13.09.2010

Pismo Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” (nr 37/991 z 11 września) poinformowało, że Zabrze znalazło się w rankingu na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

– Ocena ekspertów tygodnika „WSPÓLNOTA” stanowi kolejny dowód, że Zabrze efektywnie pozyskuje fundusze zewnętrzne przez co nie tylko realizuje najbardziej inwestycyjny budżet w historii ale również staje się coraz bardziej przyjazne dla inwestorów i mieszkańców – stwierdziła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

To już kolejny ranking, gdzie Zabrze zostało wysoko ocenione pod względem inwestycyjnym. Przypomnijmy o 7 miejscu w Polsce na liście miast atrakcyjnych dla biznesu miesięcznika FORBES, a także 6 miejscu w przygotowanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” ogólnopolskim zestawieniu miast, które najefektywniej pozyskują i wydają fundusze unijne.