Międzynarodowa Konferencja i Targi

08.09.2010

W dniach 9-11 września odbywają się w Zabrzu VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna oraz II Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej.

Tegoroczna konferencja nosi tytuł "Dziedzictwo przemysłowe dla współczesnego dialogu kultur, innowacyjnej gospodarki i atrakcyjnej konsumpcji turystycznej". Honorowymi gośćmi są m.in.: Frederic Pierret, dyrektor wykonawczy do spraw programu i koordynacji Światowej Organizacji Turystyki oraz Jonathan Lloyd, przedstawiciel Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Do udziału w Targach zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego z Polski, Europy i całego świata, kopalń udostępnionych do zwiedzania przez turystów, szlaków turystyki poprzemysłowej, browarów otwartych dla ruchu turystycznego, winnic i winiarni, szlaków rękodzieła artystycznego, fabryk czekolady i słodyczy otwartych dla turystów, palarni kawy, producentów biżuterii, zakładów jubilerskich udostępnionych dla ruchu turystycznego, producentów perfum, jak również jaskiń otwartych dla turystyki, podziemnych szlaków turystycznych, fortyfikacji itp.

Organizatorem Targów jest Urząd Miejski w Zabrzu oraz MOSIR Zabrze sp. z o.o. Wstęp jest wolny.

Miejsce:
MOSiR Zabrze
ul. Matejki 6
41-800 Zabrze

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.konferencja.zabrze.pl

PROGRAM MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW TURYSTYKI DZIEDZICTWA PRZEMYSŁOWEGO I TURYSTYKI PODZIEMNEJ

CZWARTEK – 10°°- 17°° (09.09.2010 r.)
10°° Otwarcie Targów i Konferencji
10³° Koncert Orkiestry Henryka Mandrysza
11°° Mirosław Riedel prezentacja stoisk
11¹° Pokaz i warsztaty tańca tunezyjskiego
11³° Krzysztof Lewandowski „Zostać milionerem” (sektor prezentacji)
12°⁵ Pokaz i warsztaty tańca tunezyjskiego
12³° Tomasz Masoń , Jerzy Koenigshaus „Industrialna Muzyka, Industrialne Wydarzenia, Industrialne Miasto” (sektor prezentacji)
13°° Losowanie nagród
13³° Dariusz Walerjański „Zabrze krok po kroku” (sektor prezentacji)
14°° Losowanie nagród
14³° Mirosław Riedel prezentacja stoisk
15°° Losowanie nagród
15³° Tomasz Zubilewicz „Zabrze na każdą pogodę (sektor prezentacji)

PIĄTEK – 10°°– 17°° (10.09.2010 r.)
11°° Losowanie nagród
11°° Dariusz Walerjański „Zabrze krok po kroku” (sektor prezentacji)
11³° Pokaz i warsztaty tańca tunezyjskiego
12°° Mirosław Riedel prezentacja stoisk
13°° Losowanie nagród
13°° Krzysztof Lewandowski „Zostać milionerem” (sektor prezentacji)
13³° Pokaz i warsztaty tańca tunezyjskiego
14°° Losowanie nagród
14°° Tomasz Masoń , Jerzy Koenigshaus „Industrialna Muzyka, Industrialne Wydarzenia, Industrialne Miasto” (sektor prezentacji)
15°° Losowanie nagród
15°⁵ Zespół Dirty Brick (soft rock)
15³° Tomasz Zubilewicz „Zabrze na każdą pogodę (sektor prezentacji)

SOBOTA – 10°°– 17°° (11.09.2010 r.)
10³° Pokaz i warsztaty tańca tunezyjskiego
11°° Losowanie nagród
11°° Mirosław Riedel prezentacja stoisk
11³° Krzysztof Lewandowski „Zostać milionerem” (sektor prezentacji)
12°° Losowanie nagród
12³° Dariusz Walerjański „Zabrze krok po kroku” (sektor prezentacji)
13°⁵ Pokaz i warsztaty tańca tunezyjskiego
13³° Tomasz Masoń , Jerzy Koenigshaus „Industrialna Muzyka, Industrialne Wydarzenia, Industrialne Miasto” (sektor prezentacji)
14°° Losowanie nagród, dekoracja zwycięzców IV Biegu Rodzinnego
14³° Mirosław Riedel prezentacja stoisk
14⁵° LOSOWANIE nagrody głównej
15°° Tomasz Zubilewicz „Zabrze na każdą pogodę (sektor prezentacji)
16°° Losowanie nagród

Cały czas podczas trwania Targów odbywać się będą:
– warsztaty z wikliniarstwa, ceramiki, rzeźbienia figurek drewnianych
– zajęcia z kowalstwa artystycznego
– spotkania z kuchnią tunezyjską (stoisko Tunezji)
– wspinaczka linowa

Więcej informacji na temat II Międzynarodowych Targów Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej 2010 w Zabrzu, uzyskacie Państwo w: Urzędzie Miejskim w Zabrzu – Wydział Promocji i Turystyki, MOSiR Zabrze (tel.32 271 66 40 wew.106 jaroslaw.brys@mosir.zabrze.pl) oraz w biurze firmy Proarte (Urszula Kłosek tel. 32 386 00 84 w 21 u.klosek@firmaproarte.com.pl).

W pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej uczestniczyli wystawcy z Polski, Francji, Belgii, Hiszpanii zaś głównym partnerem była Republika Kolumbii. Targi odwiedziło kilkanaście tysięcy zwiedzających a zauważyły je liczne media: TVN, TVP- Katowice, Dziennik Zachodni, Forum Dziennikarzy Polonijnych. Targi odwiedziło ponad 130 dziennikarzy z całego świata. Dla publiczności przygotowano liczne koncerty i atrakcyjne nagrody. Odbyło się również spotkanie ze znanym prezenterem pogody panem Tomaszem Zubilewiczem.
Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć na stronie : www.konferencja.zabrze.pl.