Chcesz wygrać lot balonem nad Śląskiem?

01.09.2010

Pierwsza gra miejska w Zabrzu, która we wrześniu 2009 roku przeniosła uczestników w świat dawnych przemysłowców, zdobyła sobie ogromną sympatię uczestników. Już podczas oficjalnego zakończenia imprezy miasto Zabrze zaprosiło zebranych na drugą edycję gry we wrześniu 2010 roku.

W sobotę 11 września w Zabrzu przeniesiemy się w przyszłość!Druga edycja gry miejskiej w Zabrzu o tajemniczej nazwie „Zabrzepolis 2150” to wycieczka w przyszłość miasta. Wylądujemy wyobraźnią w 2150 roku, by dowiedzieć się, że właśnie rusza wielki konkurs, w którym miasto Zabrze poszukuje najlepszych specjalistów do przeprowadzenia kampanii promocyjnej. A to dlatego, że w 2150 roku Zabrze stara się o zwycięstwo w wyścigu o tytuł Międzygalaktycznej Stolicy Kultury 2160, zupełnie tak jak Katowice w 2010 roku, kiedy tytuł ten zwał się jeszcze Europejską Stolicą Kultury. Kto wie – być może poprzez fikcyjną historię z kulturalną stolicą galaktyki przewidzimy przyszłość? O tym przekonają się kolejne pokolenia, a tymczasem my będziemy świetnie się bawić puszczając wodze wyobraźni i poznając najciekawsze miejsca kulturalne w Zabrzu!
„Zabrzepolis 2150” to gra miejska. A gra miejska to impreza, w której uczestnicy w zespołach wykonują na wskazanym terenie różnorakie zadania zdobywając za to punkty. Im więcej punktów tym większa szansa na nagrodę główną, którą w tegorocznej edycji gry jest prawdziwy hit: lot balonem nad Śląskiem dla 6 osób!

Twarde fakty czyli co, gdzie i kiedy
Data gry: 11 września 2010 r. (sobota)
Godziny gry: 15.00 – 19.00 (4 godziny). Do 19.00 trzeba będzie oddać Kartę Gry na mecie w kinie „Roma”.
Start gry: Hala MOSiR – 15.00, Uroczyste zakończenie gry: Kino Roma – 19.30

Sposób rejestracji do gry: od 6 do 10 września drogą elektroniczną lub osobiście w dniu gry od 12.00 na terenie targów w hali MOSiR na stoisku informacyjnym gry miejskiej.
Limit uczestników gry: 300 osób
Limit graczy w jednej drużynie: minimum 2, maximum 4 osoby, w tym zawsze jedna osoba pełnoletnia.

Dla kogo jest ta gra?
Dla wszystkich aktywnych i lubiących świetną zabawę mieszkańców naszego regionu niezależnie od wieku! Ruszając na grę należy pamiętać o wygodnym ubraniu i butach i mnóstwie dobrego humoru!

Jaki obszar będzie obejmowała gra?
Gra będzie obejmowała teren Zabrza, na którym znajdują się: hala MOSiR, Skansen Górniczy „Królowa Luiza” (część podziemna), Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido” (maszynownia), Filharmonia Zabrzańska, Teatr Nowy, Dom Muzyki i Tańca, Galeria Muzeum Miejskiego „Cafe Silesia”, rzeźba Heinza Toboli na ulicy Wolności, miejsce wylotu dawnej Sztolni Dziedzicznej niedaleko hotelu „Ibis”, siedziba stowarzyszenia „Kopalnia Sztuki” przy ulicy Hagera oraz najstarsze śląskie kino „Roma”, w którym odbędzie się uroczyste zakończenie gry.
Można poruszać się wszystkimi środkami lokomocji!
Wprowadzamy pełną wolność poruszania się po terenie gry. Samochodem, rowerem, na rolkach, albo komunikacją miejską. Będzie można także poruszać się pieszo. A to wszystko dlatego, że o zwycięstwie w grze nie będzie decydowała szybkość lecz ilość punktów zdobytych za zadania wykonywane na trasie. Koszty wybranych środków transportu gracze pokrywają we własnym zakresie.
Nagrody również dla tych, którzy nie wykonają wszystkich zadań!
Niezależnie od rezultatów zespołów w trakcie gry zawsze warto wracać na metę. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dodatkowe, które znajdą swoich właścicieli podczas uroczystego ogłoszenia wyników.
Dla odważnych dodatkowa nagroda do wzięcia!
Gra toczy się w przyszłości. Osoby, które uruchomią twórczą inwencję i przyjdą na grę w stroju, który ma w sobie futurystyczny smaczek, mogą wygrać nagrodę dodatkową: profesjonalną sesję zdjęciową.
Kto za tym wszystkim stoi?
Organizatorem gry jest Urząd Miejski w Zabrzu. Producentem gry jest Silesia Events. Sponsorami nagród są: Sky Adventure, Centrum Handlowe Platan i Fotodzieciństwo.pl. Patronami medialnymi gry są: Radio Eska, Brief For Poland, MM Silesia, studentpolski,pl, InSilesia.pl, Zicherka.pl i TVZ.
Gra miejska jest imprezą towarzyszącą VII Miedzynarodowej Konferencji, której tegoroczna edycja będzie mówiła o wykorzystaniu dziedzictwa kulturowego w dialogu kultur oraz II Międzynarodowym Targom Turystyki Dziedzictwa przemysłowego, które w dniach 9-11 września będą odbywały się na terenie hali MOSiR. Wstęp na targi jest wolny, na zwiedzających czeka wiele konkursów i atrakcji.
Więcej informacji już od 6 września na www.zabrzepolis2150.pl.
Kontakt dla mediów:
Dorota Janas – Silesia Events