Zabrze przestrzenią rozwoju

Mecz na odnowionym obiekcie

27.08.2010

28 sierpnia br. (sobota) o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Jaskółczej 40 na os. Janek odbędzie się mecz Piast Pawłów vs. Górnik II Zabrze połączony z prezentacją zmodernizowanego obiektu.

W ramach inwestycji zostało wykonane boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej na podbudowie o wymiarach 68 x 105 m oraz infrastruktura towarzysząca m.in.: trybuny dla 492 osób, ogrodzenie z piłkochwytami oraz oświetlenie płyty boiska.
 

Na inwestycję tę otrzymaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Śląskiego na lata 2007-2013 (Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego) w wysokości 1.999.619,27 zł.
Całkowity koszt realizacji zadania to 2.926.537,77 zł brutto.
 

Ponadto planowana jest przebudowa i rozbudowa istniejącego obiektu sportowego przy ul. Jaskółczej 40 w Zabrzu na potrzeby Akademii Wychowania Fizycznego.

W kwietniu br. uzyskano ostateczną decyzję pozwolenia na budowę dla w/w inwestycji. W ramach zadania zostanie wykonana m.in. przebudowa płyty stadionu i dostosowanie jej do rozgrywek piłki nożnej, rzutu dyskiem i młotem, pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku oraz skoku o tyczce.W planach jest również budowa trybun (na ok. 1680 miejsc z sektorem dla VIPów i zadaszeniem części trybun), zaplecza stadionu z maksymalnym wykorzystaniem miejsca pod trybunami, parkingu oraz elementów infrastruktury technicznej. Zakłada się budowę szatni na ok. 96 osób wraz z węzłem sanitarnym, pomieszczenia trenerów i pomieszczenia biurowe. Obiekt ma być dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Stadion będzie ogrodzony, wyposażony w zegar i tablicę świetlną oraz instalację nagłaśniającą. W pobliżu powstaną parkingi dla samochodów osobowych i autobusów o powierzchni ok. 3700 m kw.