Stulecie ZHP

23.08.2010

W dniach 16 do 24 sierpnia br. w Krakowie odbywa się jubileuszowy zlot z okazji stulecia ZHP. 20 sierpnia br. harcerze z Chorągwi Śląskiej zorganizowali Dzień Śląski, na który zaprosili swoich przyjaciół spośród władz samorządowych, służb mundurowych i organizacji regionu, a także uczestników zlotu z całej Polski.

– Cieszymy się, że wraz z nami w zlocie uczestniczyła Pani Prezydent. To dla nas duże wyróżnienie. Pragnę podkreślić, że współpraca zabrzańskiego hufca z władzami miasta układa się pomyślnie, czego wyrazem jest m.in. wyremontowany budynek „domu harcerza” – mówi Katarzyna Mertas, komendantka Hufca ZHP w Zabrzu.

Dzień Śląski rozpoczął się o godz. 11.00 uroczystym apelem. Następnie odbył się Śląski Jarmark, na który harcerze z wszystkich hufców Chorągwi Śląskiej przygotowali kramy z rękodziełem i pamiątkami. Popołudniu zaproszeni goście wzięli udział w zwiedzaniu terenu zlotu i obejrzeli prezentację filmową. Odbył się również koncert zespołu „Na szlaku”, który zakończył obchody Dnia Śląskiego.