Wizyta w partnerskim mieście Sangerhausen

04.08.2010

W dniach 29-30 lipca br. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza wraz z delegacją gościła w partnerskim mieście Sangerhausen.

Zabrzanie wzięli udział w oficjalnym pożegnaniu nadburmistrza Fritza-Dietera Kupfernagla, który zakończył swoją czternastoletnią kadencję. – Niczego nie żądałem, jednak dużo otrzymałem. Teraz zaczyna się moje życie emeryta – wspominał odchodzący nadburmistrz.

W Rosarium Europejskim uczestnicy otwartego posiedzenia Rady Miejskiej, wraz z gośćmi miast zaprzyjaźnionych, złożyli życzenia i kwiaty. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik podziękowała za owocną współpracę, która się nieustannie wzmacnia, wpływając korzystnie na rozwój naszych miast. Po zakończeniu ceremonii pożegnania odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowego nadburmistrza Ralfa Poschmanna, który objął swoją funkcję 1 sierpnia br.

W trakcie szeregu spotkań i rozmów omówiono kontynuację współpracy między miastami. Władze Sangerhausen przyjęły zaproszenie do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach zabrzańskiego Święta Miasta. Nadburmistrz Poschmann zaproponował wizytę nowych pracowników Urzędu Miejskiego Sangerhausen w Zabrzu w celu porozumienia i wymiany doświadczeń.

Warto przypomnieć, że umowa o współpracy i partnerstwie między miastami została podpisana w 1983 roku. Chlubą Sangerhausen jest największe na świecie Rozarium Europejskie, które na powierzchni 15 ha gromadzi ponad 8500 gatunków róż. Jest ono także, obok zabytkowej już Kopalni Łupków Miedzi, największą atrakcją turystyczną miasta.