E-REKRUTACJA W URZĘDZIE MIEJSKIM W ZABRZU

28.07.2010

Zabrzański Urząd wprowadza nowoczesne zasady rekrutacji na stanowiska urzędnicze i kierownicze urzędnicze. Od 01.08.2010 r. będzie funkcjonował tzw. system E-REKRUTACJA, dzięki któremu aplikowanie na oferty pracy do Urzędu Miejskiego będzie odbywać się za pośrednictwem Internetu (strona internetowa będzie uaktywniona pod adresem www.e-rekrutacja.um.zabrze.pl) poprzez odpowiednio stworzone formularze rekrutacyjne.

W przypadku osób, które nie posiadają dostępu do Internetu zostanie udostępniony Infokiosk, który znajduje się w budynku Urzędu przy ul. Powstańców Śl. 5-7.
Każda osoba zainteresowana podjęciem pracy w Urzędzie będzie mogła zarejestrować się, dzięki czemu będzie otrzymywać informacje na podanego e-maila o nowych ofertach pracy, o spełnieniu wymogów formalnych złożonej aplikacji, o zaproszeniu do kolejnych etapów naboru.
System jest przyjazny dla użytkownika, sposób poruszania się po nim jest intuicyjny.
Korzyści z wdrożenia E-REKRUTACJI dla kandydatów ubiegających się o pracę w Urzędzie są następujące:
• jednolita forma danych kandydatów pozwalająca na otrzymywanie określonych rodzajów informacji o kandydatach,
• Oszczędność czasu związanego ze składaniem aplikacji w porównaniu z koniecznością skompletowania oferty papierowej,
• Informacje o nowych ofertach pracy, o przyjęciu aplikacji, o spełnieniu wymogów formalnych na wskazany przez kandydata e-mail,
Wdrożenie elektronicznej rekrutacji pozwoli na usprawnienie procedury rekrutacyjnej. Jest również jednym z elementów budowy Społeczeństwa Informacyjnego.

 Projekt jest prowadzony przez Wydział Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Organizacji Pracy Urzędu.