Zabrze zaprezentowało się na VIII Pikniku "Regiony Europy i Świata"

21.06.2010

20 czerwca br. pracownicy Urzędu Miejskiego w Zabrzu wzięli udział w VIII Pikniku "Regiony Europy i Świata", który połączony był z obchodami święta narodowego Republiki Słowenii w Pszczynie.
 

Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Republiki Słowenii dr Danilo Türk, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.
 

Wielki Piknik Regiony Europy i Świata na stałe wpisał się w kalendarz największych imprez plenerowych w naszym kraju, w której co roku udział bierze kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Do sukcesu wydarzenia niewątpliwie przyczyniły się różnorodne atrakcje kulturalne i sportowe, a także obecność wyjątkowych osobistości ze świata polityki, kultury i nauki.
Miasto Zabrze zaprezentowało się przede wszystkim jako miasto turystyki poprzemysłowej, sportu, kultury i nauki. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się oferta turystyczno – kulturalna Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido oraz nowe wydawnictwo Urzędu Miejskiego „Zabrzański Świat Dzieci od A do Z”.