Podsumowanie Projektu COMENIUS

15.06.2010

8 czerwca br. w Zespole Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu odbyła się uroczystość podsumowująca działania związane z projektem Comenius "Eksperymentalna archaika jako koncepcja orientacyjna w procesach nauczania” realizowanym w latach 2008-2010.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół, placówek kształcenia specjalnego, rodzice oraz uczniowie. Dyrektor szkoły Teresa Paradowska podsumowała całokształt działań projektu oraz wręczyła podziękowania władzom miasta i osobom, które wspomagały szkołę podczas jego realizacji.

Uroczystość uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Zabrzu, którzy zagrali utwory wspólnie z wychowankami ZSS nr 41. Wyświetlono również prezentację multimedialną podsumowującą pobyt uczniów i nauczycieli w Essen. Na zakończenie uczestnicy koła bębniarskiego istniejącego na terenie szkoły, zagrali utwory na bębnach afrykańskich, co wywołało gromkie brawa i aplauz.

Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali płyty z koncertu w Essen, w którym wraz z wychowankami szkół w : Kalevanpuiston Koulu – Tampere /Finlandia/, Zespółu Szkół Ogólnokształcących – Zespół Szkół Specjalnych Nr 7 w Gliwicach, Wilhelm – Körber Schule w ESSEN zagrali na bębnach i cymbałach na rynku w Essen podczas koncertu podsumowującego projekt.