Emocjonujący finał II edycji „ Krok po kroku do Euro 2012”

11.06.2010

11 czerwca w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu odbył się wielki finał II edycji programu „Krok po kroku do Euro 2012”.

Wzięły w nim udział trzy gimnazja z Zabrza: 19, 24, 29 oraz Gimnazjum nr 4 z Piekar Śląskich. Rozgrywki odbywały się na wyjątkowo wysokim poziomie. Wielkie emocje towarzyszyły nie tylko wszystkim uczestnikom zawodów, ale także ich kibicom, którzy rewelacyjnie wywiązali się ze swojej roli.

I miejsce i 56 punktów zajęło Gimnazjum nr 29. Po dziesięciu konkurencjach Gimnazja nr 24 i 4 miały po 50 punktów. O zwycięstwie przesądziła liczba zwycięstw w poszczególnych dyscyplinach, co pozwoliło gimnazjalistą z „dwudziestki czwórki” na zdobycie II miejsca. Zawodnicy z „czwórki” wywalczyli trzecią pozycję, natomiast uczniowie z Gimnazjum nr 19 zdobyli 47 punktów uplasowali się na IV miejscu.

Wszyscy zawodnicy otrzymali od organizatorów i sponsorów atrakcyjne nagrody: m.in. bilety do Multikina. Trzy osoby wylosowały bezpłatny półroczny kurs wybranego języka obcego, który ufundowała Szkoła Języków Obcych Deutsch. Każda drużyna zdobyła dla swojej szkoły atrakcyjny sprzęt sportowy. Zwycięzcy z „dwudziestki dziewiątki” pojadą w czerwcu na 3-dniową wycieczkę do Zakopanego, którą sfinansuje Urząd Miejski w Zabrzu.