III Katowicki Festiwal Biegowy

10.06.2010

Wszyscy mówią że do trzech razy sztuka. My też podejmujemy to ryzyko i po raz trzeci zapraszamy do biegania w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Trzeci Katowicki Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2010.

Zmiany? Jedna poważna. Ponieważ AWF Katowice będzie organizatorem Mistrzostw Polski w Biegu 24h we wrześniu postanowiliśmy, po raz pierwszy w Polsce, przeprowadzić zawody w biegu 48-godzinnym. To wielkie wyzwanie, nie tylko dla sportowców, ale również dla organizatorów. Pewną nowością będzie również start Maratonu Kukuczki o godz. 15.00, ale uznaliśmy, iż o tej porze roku znacznie przyjemniej biega się po południu. No i oczywiście sztafeta "Zdobywamy Mount Everest" dla dzieci w ostatni dzień roku szkolnego. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem w zeszłym roku i mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Świadomi ciężaru organizacyjnego zabieramy się już na początku roku do pracy, aby sprostać tym wszystkim wyzwaniom. Mamy zamiar promować bieganie jako najlepszą formę dbania o zdrowie, walki ze stresem i sprawiania swemu ciału i duszy frajdy. Liczymy, że wszyscy zawodnicy biorący udział w poprzednich edycjach zjawią się na zawodach, a udział w nich sprawi nam wszystkim wiele radości i przyjemności.
Zapraszam serdecznie do udziału w biegach, ale również do przybycia na trasę zawodów, gdyż planujemy wiele interesujących atrakcji i ciekawostek, o których będziemy informowali na bieżąco w dziale Aktualności. Pozdrawiam wszystkich, a biegaczom życzę wielu udanych treningów i wspaniałej formy w czasie Trzeciego Festiwalu Biegowego.

Rektor Akademii Wychowania Fizycznego

prof. dr hab. Zbigniew Waśkiewicz

Ramowy harmonogram Katowickiego Festiwalu Biegowego

Piątek, 18 czerwca
09.00 – Otwarcie Biura Zawodów. Rejestracja zawodników "Biegu 48h"
09.00 – Rejestracja szkół uczestniczących w sztafecie "Zdobywamy Mount Everest"

09.15 – Odprawa przedstartowa szkół
09.30 – Start zawodów dla dzieci i młodzieży

11.15 – Odprawa zawodników "Biegu 48h"

12.00 – Start "Biegu 48h"

12.30 – Wręczenie nagród dla dzieci

Niedziela, 20 czerwca
10.00 – Rejestracja zawodników Maratonu Kukuczki
12.00 – Zakończenie "Biegu 48h"

13.30 – Wręczenie nagród "Bieg 48h"

14.00 – Start "Maratonu Kukuczki"

20.00 – Wręczenie nagród "Maraton Kukuczki"
 

Więcej Informacji na www.biegkukuczki.pl