Wielki Finał „Krok po kroku do Euro 2012” już w piątek!

09.06.2010

Już w najbliższy piątek, 11 czerwca o godz. 10.00 w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 10 (ul. Chopina 26) rozpocznie się wielki finał II edycji programu „Krok po kroku do Euro 2012”.

W tym roku w finale wezmą udział 4 drużyny. Dzięki dwóm półfinałom wyłoniliśmy trzy zabrzańskie gimnazja: Gimnazjum nr 29, 24 i 19. W tym roku w nasz projekt włączyły się także Piekary Śląskie, które dzięki przeprowadzonym w swoim mieście eliminacjom wybrały Gimnazjum nr 4, które będzie czwartą drużyną wielkiego finału.

Projekt “Krok po kroku do Euro 2012” jest programem edukacyjno – prewencyjnym, skierowanym do uczniów II klas szkół gimnazjalnych w Zabrzu.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej na Stadionie Śląskim to wielka szansa dla całego regionu. Tworząc program „Krok po kroku do Euro 2012” pragniemy wykształcić w młodych ludziach postawę kulturalnego kibica, znającego zasady fair play, potrafiącego ponieść ciężar odpowiedzialności za organizację imprezy – kibica dalekiego od takich zjawisk, jak doping i korupcja.

Program jest zdefiniowany pod kątem zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Planowany cel to jednak nie tylko “Euro 2012”, lecz również troska o wychowanie młodzieży, kształtowanie właściwych postaw, a więc działania profilaktyczne dla wszystkich tych, którzy zamierzają zasiadać na trybunach polskich stadionów dziś i jutro.

Więcej Informacji o programie „Krok po kroku do Euro 2012” na www.sport.um.zabrze.pl