Międzynarodowy projekt edukacyjny "Moje miasto"

02.06.2010

W dniach 26-28 maja br. w auli AWF-u odbyła się II edycja Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Moje miasto”.

Tematem tegorocznej edycji była ”Rola sportu w kształtowaniu osobowości młodego człowieka”.

W tym roku do udziału w pracach projektowych zostały zaproszone następujące szkoły:

• Burggymnazjum z Essen (Niemcy)
  • Średnia Szkoła Handlowa z Karviny (Czechy)
  • II Liceum z Równe (Ukraina)
  • IV Liceum Ogólnokształcące z Gdyni
  • II Liceum Ogólnokształcące z Wrocławia.

Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęli również rektor AWF w Katowicach prof. Zbigniew Waśkiewicz oraz prof. Leonardo Pangallo z Reggio di Calabria z Włoch.

Program spotkania obejmował m.in.: prezentacje nadesłanych filmów przygotowanych przez uczniów szkół współpracujących w projekcie oraz debatę na temat roli sportu i rekreacji w kształtowaniu osobowości młodego człowieka.

Organizatorem akcji był m.in. Urząd Miejski w Zabrzu, Centrum Edukacji oraz Zespół Szkół nr 3 w Zabrzu.

Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka -Szulik.