Śląskie Śpiewanie w Koszęcinie

31.05.2010

29 maja br. w koszęcińskiej siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk odbyło się wielkie święto śląskiej piosenki –  Koncert Galowy XVII Przeglądu Piosenki Dziecięcej im. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie".

Przez cały dzień odbywały się występy laureatów, najlepszych zespołów i solistów, którzy zdobyli uznanie Jury.

W imieniu organizatorów uroczystego otwarcia Wielkiej Gali dokonali: Izabela Migocz, Kierownik Artystyczny Zespołu Śląsk, Józef Buszman, prezes Związku Górnośląskiego oraz Wójt Gminy Koszęcin, Grzegorz Ziaja. "Grand Prix" oraz statuetkę "Szczyglika" Przeglądu "Śląskie Spiewanie",  a także nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego otrzymał Zespół Pieśni i Tańca "Częstochowa". Galę zakończył występ gospodarzy – Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

"To jest ogrom śląskiej energii. Mamy niesamowitych ambasadorów"  –  powiedziała po koncercie, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik  –  "Dzisiejszy Piknik wpisuje się w Metropolitalne Święto Rodziny, bo rodzina jest najważniejsza"  –  podkreśliła.

Patronat medialny nad imprezą, która odbyła się w ramach III Metropolitalnego Święta Rodziny  objęli Polska Dziennik Zachodni, Polskie Radio Katowice, TVP Katowice oraz Mały Gość Niedzielny.