PAPIESKI MARATON CZYTANIA

11.05.2010

22 maja br. w godz. 14.00–18.00 w nowej siedzibie Filharmonii przy ul. Park Hutniczy 7 odbędzie się zabrzańska odsłona maratonu czytania dzieł Jana Pawła II.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w tym projekcie, proszeni są o kontakt z Wydziałem Kontaktów Społecznych Urzędu Miejskiego w Zabrzu pod numerem tel. (32) 373 34 06 ( pn-pt, w godz. 8.00 -15.00).

Maraton czytania dzieł Jana Pawła II, odbywający się w ramach obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny, jest inicjatywą zaproponowaną przez śp. Krystynę Bochenek, wicemarszałek Senatu RP.

Od 18 maja uczestniczyć w nim będą kolejne miasta i organizacje naszego regionu. Zakończenie nastąpi 22 maja tuż przed uroczystym koncertem Piccolo Coro dell’ Antoniano w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, inaugurującym III Metropolitalne Święto Rodziny. W tych dniach dzieła Jana Pawła II czytane będą nieprzerwanie przez 102 godziny.