Konferencja na temat polityki inwestycyjnej Zabrza

11.05.2010

10 maja w Auli Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej odbyła się konferencja „Aktualne i planowane inwestycje miejskie a lokalna przedsiębiorczość”, której organizatorami byli Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu i Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Zabrze.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele magistratu i lokalnego biznesu, którzy rozmawiali na temat inwestycji jakie będą realizowane w Zabrzu w najbliższym czasie.

-Zabrze to miasto dużych inwestycji, które realizowane są nie tylko przy wsparciu środków unijnych, które pozyskujemy, ale także ze środków miejskich. Wśród najważniejszych projektów zaplanowanych jeszcze na ten rok znalazł się m.in. II etap programu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Zabrza”. Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej, to jednak zaledwie część wypełnionego po brzegi inwestycyjnego kalendarza miasta. Będziemy przebudowywać budynek Politechniki Śląskiej przy ul. Roosevelta – dawną siedzibę WKU. Jest plan budowy basenu w pobliżu Parku Jana Pawła II. Nie zapominamy też o budownictwie mieszkaniowym, m.in. na osiedlu Słoneczna Dolina. No i oczywiście nowoczesny stadion – mówiła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

– Takie spotkania są niezwykle istotne, ponieważ w biznesie najważniejsza jest informacja o tym kiedy startują konkretne projekty, ile są warte i kto może wziąć w nich udział – podsumował Adam Kołodziejski, przewodniczący Rady Gospodarczej.