Najlepsi zabrzańscy pływacy

30.04.2010

29 kwietnia o godz. 18.00 w Miejskim Zakładzie Kąpielowym przy pl. Krakowskim 10, odbyły się Mistrzostwa Zabrza w Pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta.

Otwarcia zawodów, do których zgłosiła się rekordowa liczba 216 zawodników, dokonał Krzysztof Lewandowski, zastępca Prezydenta Miasta Zabrze. Najmłodsza grupa wiekowa ścigała się na dystansie 25 m stylem dowolnym, pozostałe na dystansie dwukrotnie dłuższym. Po rywalizacji w konkurencji indywidualnej przyszła pora na długo oczekiwaną sztafetę, do której zgłosiło się blisko 20 zabrzańskich rodzin. Z rywalizacji tej zwycięsko wyszła rodzina Matuszewskich, która w nagrodę spędzi weekend w ośrodku wczasowym "Betania" w Rabce-Zdroju. Na drugim miejscu uplasowała się rodzina Szołtysków, wygrywając półroczny karnet wstępu na basen. Na najniższym stopniu podium stanęła rodzina Gołębiowskich.
Ostatnią odsłoną sportowego dnia w Miejskim Zakładzie Kąpielowym była konkurencja niespodzianka, w której zawodnicy mieli za zadanie przepłynąć w jak najkrótszym czasie 25 m stylem dowolnym, przy użyciu koła ratunkowego, trzymając piłkę w ręku. W tej zabawowej formie rywalizacji najlepszymi okazali się:

1. Maciej Matuszewski
2. Marta Piórkowska
3. Ewa Gałan – Chaś

Imprezie towarzyszyło rozstrzygnięcie ogłoszonego w tygodniku „Nowiny Zabrzańskie” konkursu "Jaki to minerał?". Spośród osób, które prawidłowo wytypowały odpowiedzi wylosowano zwyciężczynię, którą została p. Anna Szymczyk, wygrywając tym samym weekend dla dwojga, także w ośrodku wczasowym "Betania" w Rabce- Zdroju.
Wystawę eksponatów skał i minerałów z całego świata oraz fotografii minerałów w ujęciu mikroskopu, którą zainaugurowały zawody pływackie, można podziwiać w Miejskim Zakładzie Kąpielowym do końca maja br.

Lista wyników w załączniku poniżej.