V Europejski Tydzień Szczepień

27.04.2010

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach informuje, że od 24 kwietnia do 3 maja obchodzony jest V Europejski Tydzień Szczepień pod hasłem „Szczepiąc siebie – chronisz bliskich”, objęty patronatem Światowej Organizacji Zdrowia.

W Polsce akcję patronatem objął Główny Inspektor Sanitarny.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie szczepień jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom oraz zwiększenie świadomości społecznej. Dzięki szczepieniom ochronnym udało się zmniejszyć zapadalność na powszechne niegdyś choroby zakaźne.

przy ul. Banacha 4, tel. 32 338-05-11 lub 32 338-05-10 w godzinach 800 – 1500 .

Więcej informacji na temat szczepień można uzyskać na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach.