Goście z Manchesteru w Zabrzu

23.04.2010

W tym roku mija 40 lat od pamiętnego meczu Górnika z Manchesterem City w ramach Pucharu Europy Zdobywców Pucharu. Wydarzenia tamtych dni i emocje, jakie towarzyszyły kibicom podczas największego w historii klubowego sukcesu polskiej drużyny, odżywają właśnie w Zabrzu.

Jubileusz to okazja, by zaprosić gości z Manchesteru. I tak, delegacja z tego angielskiego klubu przyjechała do Zabrza 22 kwietnia. Dziś (23.04.) o godz. 11.00 odbyło się spotkanie z władzami miasta i dawnymi piłkarzami Górnika, natomiast o godz. 16.00 w klubie przy ul. Roosevelta będzie miała miejsce konferencja prasowa.

Wspomnieniowe spotkanie piłkarzy, uczestników historycznego meczu z 1970. r., działaczy i sympatyków obu drużyn, odbędzie się 24 bm. o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Roosevelta (przed pierwszoligowym spotkaniem ze Zniczem Pruszków), podczas którego futboliści uhonorowani zostaną pamiątkową odznaką. Pokazana zostanie także limitowana seria koszulek piłkarskich w stylu retro upamiętniających spotkanie z Manchesterem City.

Przypomnijmy, że w tym historycznym meczu jedyną bramkę dla zabrzan zdobył Stanisław Oślizło. W drodze do finału Górnik wyeliminował Olympiakos Pireus, Glasgow Rangers i po niezwykle dramatycznych spotkaniach słynną wtedy włoską drużynę AS Roma prowadzoną przez „maga futbolu” Helenio Herrerę.

Udział w jubileuszowych spotkaniach zapowiedzieli m.in.: Stefan Floreński, Jerzy Gorgoń, Erwin Wilczek, Zygfryd Szołtysik, Jan Gomola, Andrzej Szarmach, Hubert Kostka, Jan Banaś, Stanisław Oślizło, Włodzimierz Szaryński, Zygmunt Anczok, Henryk Wieczorek.