Zabrze przestrzenią rozwoju

Podziel się wspomnieniami o Ojcu Świętym

19.03.2010

Masz wyjątkowe wspomnienia związane z naszym Ojcem Świętym? Są słowa Jana Pawła II, które szczególnie utkwiły Ci w pamięci? A może spotkanie z Papieżem-Polakiem na zawsze odmieniło Twoje życie? Podziel się z innymi swoimi wspomnieniami, refleksjami i przeżyciami dotyczącymi Ojca Świętego.

W maju tego roku papież Jan Paweł II obchodziłby 90. urodziny. Z tej okazji Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu organizuje wyjątkowy konkurs. W domach wielu z Was z pewnością znajdują się rozmaite pamiątki związane z osobą Papieża. Czasem są to zdjęcia, czasem filmy lub nagrania, kiedy indziej prasowe wycinki czy może teksty, które wywołują w nas wzruszenie i sprawiają, że wracamy myślami do osoby Ojca Świętego. Niech te wyjątkowe rzeczy zobaczą również inni. Niech także im serce zabije mocniej.

Pamiątki związane z Papieżem można przynosić do Domu Muzyki i Tańca lub przysyłać na jego adres:
Dom Muzyki i Tańca
ul. Gen. de Gaulle’a 17
41-800 Zabrze

Oczywiście wszystkie zostaną zwrócone. W miarę możliwości wykonamy ich reprodukcje. Prosimy, by do każdej z pamiątek dołączyć opis historii, która się z nią wiąże. Nie powinien on zajmować więcej, niż stronę formatu A4.

Na Państwa eksponaty czekamy do końca kwietnia. Spośród wszystkich przedmiotów i opisów wybierzemy najciekawsze i najbardziej oryginalne. Zwycięzca zostanie nagrodzony podwójnym zaproszeniem na inaugurujący tegoroczną edycję Metropolitalnego Święta Rodziny koncert dziecięcego chóru Piccolo Coro dell’Antoniano. Na wyróżnionych czekają książki, albumy i płyty.
Wręczenie nagród odbędzie się 18 maja o godz. 17.30 w Domu Muzyki i Tańca, wtedy też otwarta zostanie wystawa papieskich pamiątek. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (32) 271-56-41 w. 47.