Spotkanie z Pawłem Kaletą

15.03.2010

Paweł Kaleta – zabrzanin, prawnik i politolog, obecnie doradca we Frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim – był gościem spotkania, zorganizowanego 12 marca br. w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca. Okazją była wydana właśnie książka Pawła Kalety „Ludzie władzy Polski niepodległej 1989-2009”.

Dyskusja podczas spotkania dotyczyła m.in. bieżących spraw z dziedziny polityki. Wiele uwagi poświęcono aktualnej kondycji polskiej demokracji, obchodzącej właśnie dwudziestolecie. Mówiono również o sposobach budowy rozwiniętego społeczeństwa obywatelskiego, w którym ważne miejsce muszą mieć ludzie młodzi. Przedstawiciele tej grupy społecznej byli też najbardziej aktywni w ostatniej części wieczoru, w której Paweł Kaleta odpowiadał na pytania. Chcieli m.in. wiedzieć, co zrobić, by w kolejnych wyborach samorządowych frekwencja była wyższa, niż przed trzema laty.

Paweł Kaleta jest absolwentem zabrzańskiego I Liceum Ogólnokształcącego, obecnie pełni funkcję radnego województwa śląskiego. W spotkaniu, podczas którego można było otrzymać książkę z dedykacją autora, uczestniczyli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu Marian Czochara.

Spotkanie prowadził dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Tomasz Iwasiów.