III Edycja Metropolitalnego Święta Rodziny

04.03.2010

3 marca o godz.11.00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona kolejnej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, które potrwa od 22 do 30 maja pod hasłem „Ojciec fundamentem rodziny”.
Podczas spotkania zespół programowy Święta, w skład którego weszli przedstawiciele wielu organizacji i instytucji m.in. Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń, wicemarszałek Senatu RP Krystyna Bochenek, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przedstawił propozycje tegorocznych imprez. Podjęte działania mają na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Śląska na ciągle zbyt mało dostrzegane wartości życia rodzinnego.
W propozycjach programowych Metropolitalnego Święta Rodziny znajdują się sympozja, wykłady naukowe, koncerty, wystawy, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny i pikniki. Od trzech lat niezapomnianymi wydarzeniami są imprezy inauguracyjne w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca, wspólne pielgrzymowanie oraz spotkania w Koszęcinie. W organizację Święta włączają się władze samorządowe województwa śląskiego i opolskiego, władze Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Księgarnia św. Jacka, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Biblioteka Śląska, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, Klub Inteligencji Katolickiej.

Idea zorganizowania Metropolitalnego Święta Rodziny narodziła się z inspiracji Światowym Kongresem Rodzin, który odbył się w 2007 roku w Warszawie. Pomysłodawcą i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. Patronat honorowy przyjęli Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń i wicemarszałek Senatu RP Krystyna Bochenek.

Strona internetowa Metropolitalnego Święta Rodziny: www.swieto-rodziny.pl