Nowy prezes Górnika Zabrze

02.03.2010

Od 1 marca br. SSA Górnik Zabrze ma nowego prezesa Zarządu. W miejsce dotychczasowego sternika zabrzańskiego klubu Jędrzeja Jędrycha, który złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, powołano Łukasza Mazura.

– Prezes Jędrych miał do wykonania pewne zadanie w klubie i bardzo dobrze się z niego wywiązał, za co chciałbym mu podziękować. Teraz będzie pomagał klubowi pracując w Radzie Nadzorczej. W firmie Allianz mamy obecnie taką wizję, by rozwijać Górnika pod względem biznesowym. To przecież też przedsiębiorstwo, które nie tyle że musi przynosić dochód, co przynajmniej na siebie zarabiać i do tego potrzebni są specjaliści od biznesu – powiedział Michael Muller, przewodniczący Rady Nadzorczej Górnika Zabrze.

Zmian w kierownictwie klubu z Roosevelta jest więcej. Z zarządu odchodzi również dotychczasowy wiceprezes Marek Matuszewski – wraca do pracy w centrali firmy Allianz w Warszawie – a zastąpi go Maciej Sowicki, który zajmował się będzie m.in. współpracą z mediami. Obaj nowi członkowie zarządu pracowali do tej pory w biznesie, są od lat zagorzałymi kibicami Górnika.
O zmianach we władzach Górnika poinformowano na wczorajszej konferencji prasowej, w której uczestniczyli również m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i wiceprezydent Krzysztof Lewandowski.