Wielka piłka małych graczy

01.03.2010

Osiem drużyn, w tym ze Słowacji i z Czech, uczestniczyło w dniach 27-28 lutego br. w XIV Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zabrzu. Ta doroczna sportowa impreza odbyła się na pełnowymiarowym boisku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W rywalizacji młodych futbolistów uczestniczyła też reprezentacja Zabrza, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Zabrzanie w swojej grupie eliminacyjnej zajęli drugie miejsce wygrywając po drodze z SMS Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:0, KS Ruchem Chorzów 4:0 oraz przegrywając ze słowackim zespołem Zapadoslovensky FZ 0:2. Ten rezultat dał im prawo do walki o trzecie miejsce w turnieju. W tym meczu drużyna naszego miasta spotkała się z Reprezentacją Śląska przegrywając nieznacznie 0:1.
W finale turnieju zespół MS KFS Ostrava pokonał w rzutach karnych Zapadoslovensky FZ 3:1. W regulaminowym czasie gry padł rezultat bezbramkowy.

W uroczystym zakończeniu turnieju uczestniczyli przedstawiciele Rady Miejskiej i Urzędu Miejskiego w Zabrzu, MOSiR-u i związków sportowych. Zwycięzcy zawodów otrzymali okazałe pamiątkowe puchary i upominki rzeczowe, które graczom wręczyli przewodniczący RM Adam Moś, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i wiceprezydent Krzysztof Lewandowski.

Wyniki turnieju:
1. MS KFS Ostrava – Czechy
2. Zapadoslovensky FZ – Słowacja
3. Reprezentacja Śląska
4. Reprezentacja Zabrza
5. FK Lokomotiva Trnava – Słowacja
6. KS Ruch Chorzów
7. Wodzisławska Akademia Piłkarska
8. SMS Podbeskidzie