Zabrze przestrzenią rozwoju

Spotkanie z Michałem Komarem

23.02.2010

4 marca o godz. 17.00 w Czytelni przy ul. Wyzwolenia 4 w Zabrzu odbędzie się spotkanie z Michałem Komarem, scenarzystą, krytykiem filmowym, autorem sztuk teatralnych, wydawcą i publicystą.

Michał Komar studia ukończył na Wydziale Ekonomiki Produkcji SGPiS w Warszawie, a w 1982 roku uzyskał doktorat w dziedzinie nauk humanistycznych. Pracował w „Szpilkach” i w „Miesięczniku Literackim”, współpracował z „Dialogiem”. Był kierownikiem literackim zespołu filmowego Silesia (1979-1983), stałym konsultantem Teatru Sensacji TVP, wiceprezesem Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”, współtwórcą Nowej Telewizji Warszawa i ostatnim redaktorem naczelnym oraz likwidatorem „Sztandaru Młodych”.
Po roku 1999 współpracował z Polskim Radiem („Osobisty pamiętnik słuchacza", „Literackie Biuro Śledcze" – gościnnie w audycji Jerzego Sosnowskiego i Michała Nogasia) oraz z Teatrem Telewizji, a także ze stacjami platformy Polsatu (cykle „20 lat minęło" i „40 lat minęło").
Jest laureatem nagrody Klubu Krytyki Filmowej SDP za publikacje o Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie.
Były felietonista „Tygodnika Powszechnego” jest także od 1999 roku wykładowcą w Collegium Civitas.