Podsumowanie projektu JAW

25.01.2010

W poniedziałek, 25 stycznia odbyło się podsumowanie projektu „Ty też możesz uratować życie”, który realizowany był w zeszłym roku na terenie naszego miasta przez Nieformalną Grupę Młodzieżową JAW.

Młodzi społecznicy spotkali się z tej okazji z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik.

Projekt „Ty też możesz uratować życie!” przeprowadzony był przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”. W związku z nim odbył się szereg wydarzeń promujących ratowanie życia m.in. konkurs i kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz Festiwal Oddechu, który służył nauce podstaw pierwszej pomocy w rytmie rocka. Nieformalna Grupa Młodzieżowa JAW włączyła się również w organizację Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Realizacja projektu „Ty też możesz uratować życie!” właśnie się zakończyła, ale młodzi społecznicy nie zamierzają spocząć na laurach. Za niedługo zajmą się rewitalizacją parku im. Pileckiego. Wyznaczane będą tam ścieżki przeznaczone do biegów i nordic walking. Na te cele Nieformalna Grupa Młodzieżowa JAW pozyskała środki z programu „Make a Connection”, którego partnerem jest Nokia.