Otwarcie nowej sali gimnastycznej

15.01.2010

15 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej z zapleczem i łącznikiem wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej nr 26 w Zabrzu (ul. Ogórka 9).
 

Sala wyposażona jest: w kosze do koszykówki sterowane pilotem, kurtynę sterowaną pilotem, piłkochwyty, tablicę wyświetlania wyników, bramki do piłki ręcznej, drabinki do ćwiczeń, szafki z ławeczkami na zapleczu.
Hala  przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

Powierzchnia całkowita: 971,05 m²
Powierzchnia użytkowa: 890,06 m²
Kubatura: 6.356,59 m²
Wysokość hali: 9,50 m

Inwestycja objęła:
– budowę hali sportowej z zapleczem oraz łącznikiem,
– instalacje wewnętrzne: wody użytkowe, c.w.u., co.o. elektryczne, gazowe,
– instalacje zewnętrzne sanitarne,
– elementy zagospodarowania terenu: awaryjne bramy p.poż. w ogrodzeniu, plac przy szkole, chodnik wokół budynku, niwelację terenu.
 

Sala zwieńczona jest przykryciem łukowym, wykonana w konstrukcji drewnianej i przykryta powłoką z podwójnej warstwy materiału PCV. Konstrukcję nośną stanowią dźwigary z drewna klejonego o rozpiętości 18 metrów i rozstawie 5,06 m, stężone belkami drewnianymi 15×15.
Nawierzchnia sportowa (posadzka) Conipur HG gr 9 mm wykonana jest na wylewce betonowej B 20, grubości 10 cm z izolacją poziomą- podwójna folia budowlana na chudym betonie i podsypce piaskowej.
Budynek – część sanitarna oraz łącznik wzniesiony w technologii tradycyjnej.
 

Całkowity koszt wykonanych prac wyniósł: 1.897.832,00 PLN brutto ( jeden milion osiemset dziewięćdziesiąt siedem osiemset trzydzieści dwa złote).
 

Wykonawca: Sport Halls, ul. Komuny Paryskiej 57/15, 50-452 Wrocław.