Tajemnice Lasu Karbońskiego

11.12.2009

15 grudnia o godz. 11.00 w gmachu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbędzie się otwarcie wystawy „Tajemnice lasu karbońskiego”.

W realia nowej, multimedialnej ekspozycji wprowadzi wszystkich zainteresowanych dr Andrzej Boczarowski z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, który wygłosi prelekcję „Tajemnice lasu karbońskiego”.

Na wystawie nie zabraknie rzetelnych informacji na temat historii powstawania pokładów węgla kamiennego, tablic stratygraficznych ilustrujących dzieje roślin i zwierząt w okresie karbonu, fragmentów paprotników, skrzypów i widłaków, oryginalnych skamieniałości jak i rekonstrukcji elementów fauny i flory lasu
karbońskiego.

Prawdziwą atrakcją będą specjalne efekty, które przybliżą atmosferę panującą w magicznym lesie. Ruchomym obrazem i dźwiękiem odtworzona zostanie burza lasu karbońskiego, podmuch wiatru, struktura i zapach runa leśnego. Poza walorami edukacyjnymi i estetycznymi będzie można obejrzeć multimedialną ekspozycję, skierowaną zarówno do najmłodszych jak i starszych odbiorców zainteresowanych dziejami epoki karbonu.

Wystawa zrealizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Plakaty w załącznikach poniżej.

Kontakt:
adres: ul. 3 Maja 19, 41-800 Zabrze
tel. (032) 271-88-31, 271-65-91 wew. 31
www.muzeumgornictwa.pl