Szlachetna Paczka

07.12.2009

Stowarzyszenie Wiosna oraz zabrzański hufiec ZHP przeprowadzą w dniach 10-13 grudnia na terenie naszego miasta akcję Szlachetna Paczka.

Szlachetna Paczka to pionierskie przedsięwzięcie, którego celem jest pomoc osobom potrzebującym. Już od początku listopada wolontariusze poszukiwali najbardziej potrzebujących rodzin. Dzięki osobistym odwiedzinom mogli zapytać o ich konkretne potrzeby, marzenia, wypytać o trudną sytuację i jej przyczyny. Teraz szukają ludzi dobrego serca, którzy zechcieliby przygotować dla tych rodzin świąteczny upominek. Każdy może zostać darczyńcą.

Aby rozweselić te Święta potrzebującym zabrzańskim rodzinom wystarczy do dnia 10 grudnia odwiedzić stronę akcji www.szlachetnapaczka.pl, a następnie korzystając z systemu wybrać rodzinę ze swojego miasta i w oparciu o wyszczególnione potrzeby przygotować paczkę. W dniach 11-13 grudnia należy dostarczyć ją do wyznaczonego magazynu (siedziba zabrzańskiego ZHP), przy ul. Wolności 350 w Zabrzu.

Zabrzańską akcję wspiera swoim patronatem Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.