Wizyta ambasadora w Zabrzu

01.12.2009

W sobotę 28 listopada br. gościł w naszym mieście Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Olexander Motsyk.

Podczas spotkania z Prezydent Zabrza Małgorzata Mańką-Szulik omawiane były zagadnienia związane z wymianą kulturową i rozwojem gospodarczym. Następnie ambasador Ukrainy zwiedził Śląskie Centrum Chorób Serca i wziął udział w koncercie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii „Serce za serce”.

Warto podkreślić, że jednym z miast partnerskich Zabrza jest ukraińskie Równe. Współpraca z tym miastem rozwija się od kilku lat. Śląskie Centrum Chorób Serca utrzymuje kontakty z tamtejszym Szpitalem Miejskim, bywają tam nasi specjaliści, a grupa lekarzy z Równego szkoliła się w Śląskim Centrum Chorób Serca.

20 maja 2009 r. w Zabrzu został podpisany list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy Równieńskiego Teatru Muzyczno-Dramatycznego oraz Teatru Nowego w Zabrzu.