Album o Zabrzu

27.11.2009

26 listopada w Teatrze Nowym odbyła się promocja albumu „ZABRZE zaprasza”, który jest sentymentalną wędrówką po niepowtarzalnych miejscach Zabrza. Na tym szczególnym tle zaprezentowani zostali wybitni mieszkańcy, ludzie aktywni i kreatywni, którzy są największą wartością naszego miasta.

W promocji wzięli udział autorzy oraz bohaterowie albumu, którzy podzielili się refleksjami na temat Zabrza. O swoich związkach z miastem opowiadali prof. Marian Zembala oraz Tomasz Zubilewicz. Wśród znamienitych gości znaleźli się m.in. prof. Marian Oslislo, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prof. Krystyna Pierzchała, kierownik Kliniki Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu, dr Zbigniew Nawrat, fizyk, konstruktor w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, Dariusz Walerjański, kierownik Międzynarodowego Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki oraz Jadwiga Kocur, reżyserka , autorka filmów o architekturze Śląska. Udział w spotkaniu wzięli również przedstawiciele władz samorządowych Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza oraz Marian Czochara, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu.

Imprezę uświetnił recital Anny Szałapak, legendarnej pieśniarki z Piwnicy pod Baranami.