Rozmowy z inwestorami

20.11.2009

19 listopada odbyło się spotkanie z Meiko Handoyo, przedstawicielem Ciputra Realty Ltd w sprawie kontynuacji projektu roboczo nazwanego „Nowe Miasto”, w skład którego mają wejść domy i mieszkania, a także infrastruktura towarzysząca.

Inwestycja powstać ma na ok. 200 hektarach nieruchomości gminy położonych między Mikulczycami a Rokitnicą. Planuje się, że docelowo będzie tam mieszkać ok. 20 tys. osób.

Od dłuższego czasu warszawska kancelaria prawna White and Case działająca na rzecz firmy Ciputra Realty Ltd oraz spółka ZARI dopracowują umowę o wspólnym przedsięwzięciu. Podczas spotkania omówiono szczegółowe kwestie dotyczące modelu finansowani a przedsięwzięcia.

– Kolejne spotkanie z przedstawicielem firmy Ciputra, który przybył z Indonezji świadczy o tym, że powoli przygotowujemy się do rozpoczęcia inwestycji. Ponieważ jest to jeden z pionierskich w Zabrzu projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wymaga on bardzo wnikliwych analiz prawnych i biznesowych – podkreślił wiceprezydent Krzysztof Lewandowski. – Rozmowy potwierdzają, że pomimo światowego kryzysu partnerzy z Indonezji zainteresowani są kontynuacją prac.