Kolejna nagroda dla Zabrza

13.11.2009

Zabrze znalazło się wśród laureatów konkursu „Samorząd równych szans 2009”, organizowanym przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Tym samym otrzymaliśmy prawo używania tytułu ”Samorząd równych szans” w działaniach promocyjnych.

Celem konkursu była promocja samorządów najlepiej dbających o zapewnienie pełnej dostępności do edukacji, komunikacji, informacji oraz przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych.

Do konkursu zgłoszono realizowany z powodzeniem projekt pn. „Nowoczesne rozwiązania wspomagające mobilność i dostęp do informacji podnoszącej jakość życia w środowisku miejskim”, w którym wzięło udział 58 miast i powiatów. Warto podkreślić, że za nami uplasowały się takie miasta, jak: Szczecin, Kołobrzeg, Częstochowa czy Gdynia.

Zabrze zostało wyróżnione za wdrażanie francuskiego projektu: „City TAK”, który ma podnosić jakość życia w mieście. Doceniono także efekty remontu głównego wejścia do Urzędu Miejskiego, przy ul. Powstańców Śląskich 5-7, do których zalicza się m.in. powstanie podjazdu dla wózków inwalidzkich, umieszczenie terminalu informacyjnego z ruchomą głowicą, z którego mogą korzystać osoby poruszające się na wózku inwalidzkim czy zamontowanie przesuwnych drzwi.

Uroczysta gala konkursu, w której wzięło udział około 150 przedstawicieli samorządów, instytucji regionalnych i urzędów centralnych, odbyła się 9 listopada w Zakopanem.