Zabrze przestrzenią rozwoju

W trosce o bezpieczeństwo

03.11.2009

Komendant Miejski Policji w Zabrzu 3 listopada złożył wniosek o wycofanie decyzji zezwalającej na organizację imprez masowych na stadionie przy ul. Roosevelta.

Wniosek ten był konsekwencją zakłóceń porządku, do których doszło 30 października w związku z rozgrywanym meczem „Górnika Zabrze” z „Widzewem Łódź”. Komendant podkreślił we wniosku, że w jego ocenie organizator imprezy masowej przy obecnym stanie infrastruktury nie jest w stanie zapewnić właściwego poziomu bezpieczeństwa.

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik zwróciła się do administratora stadionu o przedstawienie pełnego raportu na temat stanu technicznego obiektu, a także do zarządu „Górnika Zabrze” o informację dotyczącą działań, które mają być podjęte w celu poprawy bezpieczeństwa. Dotyczy to np. uruchomienia systemu identyfikacji kibiców, instalacji nowych krzeseł czy naprawy ogrodzenia obiektu. W chwili obecnej konieczne jest wycofanie zgody na organizowanie imprez masowych.

– Jestem przekonana, że jeśli wszyscy wywiążą się z podjętych zobowiązań, to w rundzie wiosennej poziom bezpieczeństwa będzie na tyle wysoki, aby możliwe było podjęcie decyzji o organizacji na stadionie imprez masowych – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.